Skip to main content

Parcel · Map C0039500

131 LITCHFIELD ST

Owner: CARRINGTON ROBERT A & DEBRA

Assessed value

$104,720

$59,080 bldg · $45,640 land

Est. annual tax

$3,750

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1900

981 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1900
Living area
981 sqft · 1.0 story
Exterior
ASBESTOS
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Nov 29, 2023

    Bk/Pg OPM-230019

    $160,000

More on Litchfield St