Skip to main content

Parcel · Map M0172600

51 GROVE ST

Owner: SACCO JENNIFER J

Assessed value

$133,770

$92,820 bldg · $40,950 land

Est. annual tax

$4,790

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1950

1,872 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1950
Living area
1,872 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
OLD STYLE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 22, 2019

    Bk/Pg OPM-180113

    $170,000
  2. Aug 15, 2016

    Bk/Pg OPM-150097

    $179,900

More on Grove St

51 GROVE ST — Thomaston Land Records