Skip to main content

Parcel · Map R0230400

216 LYNNRICH DR

Owner: MCCLAVE CODY M & JAMIE L

Assessed value

$149,380

$87,080 bldg · $62,300 land

Est. annual tax

$5,349

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1977

1,344 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1977
Living area
1,344 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jun 25, 2018

    Bk/Pg OPM-170077

    $240,000
  2. Jul 27, 2015

    Bk/Pg OPM-140094

    $218,000

More on Lynnrich Dr