Skip to main content

Parcel · Map P0204100

50 GILBERT ST

Owner: BOCCARDI RICHARD A & CHRISTINE A

Assessed value

$162,960

$118,020 bldg · $44,940 land

Est. annual tax

$5,836

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1930

1,617 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1930
Living area
1,617 sqft · 2.0 stories