Skip to main content

Parcel · Map R0228400

80 EAST MAIN ST

Owner: LMS2 LLC

Assessed value

$264,600

$129,290 bldg · $135,310 land

Est. annual tax

$9,475

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

FOUR FAMILY

GC

Year built

1900

2,946 sqft

Owner mailing

92 EAST MAIN ST, THOMASTON, CT

Different from property address (absentee owner)

Building

Style
4-FAMILY
Year built
1900
Living area
2,946 sqft · 2.0 stories
Exterior
STUCCO
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Apr 6, 2011

    Bk/Pg OPM-10034

    $280,000
  2. Aug 19, 2008

    Bk/Pg OPM-70080

    $235,000
  3. Apr 10, 2008

    Bk/Pg OPM-70044

    $256,500

More on East Main St