Skip to main content

Parcel · Map M0174300

31 STOUGHTON ST

Owner: PHILLIPS MICHAEL E & JULIE L

Assessed value

$143,080

$97,860 bldg · $45,220 land

Est. annual tax

$5,124

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1879

1,376 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1879
Living area
1,376 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Nov 26, 2003

    Bk/Pg OPM-30031

    $174,000

More on Stoughton St