Skip to main content

Parcel · Map S0238000

268 LITCHFIELD ST

Owner: FACCIN ADAM J

Assessed value

$130,830

$83,790 bldg · $47,040 land

Est. annual tax

$4,685

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1881

1,366 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1881
Living area
1,366 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Apr 22, 2016

    Bk/Pg OPM-150059

    $149,900

More on Litchfield St