Skip to main content

Parcel · Map R0226600

252 NORTH MAIN ST

Owner: QUINN TIMOTHY J JR

Assessed value

$136,290

$94,080 bldg · $42,210 land

Est. annual tax

$4,881

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1840

1,285 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1840
Living area
1,285 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Nov 2, 2020

    Bk/Pg OPM-200014

    $210,000

More on North Main St