Skip to main content

Parcel · Map S0248100

270 NORTH MAIN ST

Owner: FERRAROTTI AMY L &; LEWIS SEAN L

Assessed value

$142,660

$101,500 bldg · $41,160 land

Est. annual tax

$5,109

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1870

1,715 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1870
Living area
1,715 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · GAS

Recorded sales

  1. Aug 6, 2018

    Bk/Pg OPM-170098

    $225,000

More on North Main St