Skip to main content

Parcel · Map R0221500

96 RIDGEWOOD ACRES

Owner: REYNOLDS MARY C

Assessed value

$191,660

$132,300 bldg · $59,360 land

Est. annual tax

$6,863

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1994

2,376 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1994
Living area
2,376 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 26, 2024

    Bk/Pg OPM-230092

    $197,450

More on Ridgewood Acres