Skip to main content

Parcel · Map N0198000

276 RAILROAD ST

Owner: KOCHISS DIANE M

Assessed value

$146,720

$99,750 bldg · $46,970 land

Est. annual tax

$5,254

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1940

1,418 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1940
Living area
1,418 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Mar 23, 2021

    Bk/Pg OPM-200094

    $228,000
  2. Aug 31, 2020

    Bk/Pg OPM-190123

    $70,000

More on Railroad St