Skip to main content

Parcel · Map C0039900

185 RIDGEWOOD ACRES

Owner: DAUTORIO JOSEPH

Assessed value

$196,770

$136,990 bldg · $59,780 land

Est. annual tax

$7,046

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1988

2,317 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1988
Living area
2,317 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Nov 27, 2018

    Bk/Pg OPM-180018

    $150,000
  2. Aug 2, 2018

    Bk/Pg OPM-170096

    $198,050
  3. Sep 3, 2002

    Bk/Pg OPM-10219

    $192,500

More on Ridgewood Acres