Skip to main content

Parcel · Map C0044300

165 RIDGEWOOD ACRES

Owner: KNUCHEL KATHERINE L

Assessed value

$147,560

$88,480 bldg · $59,080 land

Est. annual tax

$5,284

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1969

1,528 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1969
Living area
1,528 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Jun 20, 2011

    Bk/Pg OPM-10047

    $147,000

More on Ridgewood Acres