Skip to main content

Parcel · Map W0285000

401 LITCHFIELD ST

Owner: SCHLICHER BOB RUSSELL

Assessed value

$155,750

$76,090 bldg · $79,660 land

Est. annual tax

$5,577

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1930

1,328 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1930
Living area
1,328 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Sep 24, 2009

    Bk/Pg OPM-800065

    $185,000

More on Litchfield St