Skip to main content

Parcel · Map S0235800

299 RAILROAD ST

Owner: MAZZETTINI MELISSA

Assessed value

$144,200

$99,540 bldg · $44,660 land

Est. annual tax

$5,164

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1850

1,920 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1850
Living area
1,920 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Mar 5, 2010

    Bk/Pg OPM-90044

    $53,000

More on Railroad St