Skip to main content

Parcel · Map W0275500

156 RIDGEWOOD ACRES

Owner: DOWLING JOAN M

Assessed value

$161,000

$101,500 bldg · $59,500 land

Est. annual tax

$5,765

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1967

1,984 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1967
Living area
1,984 sqft · 1.0 story