Skip to main content

Parcel · Map O0202200

311 RAILROAD ST

Owner: A Z SPIRITUAL HEALING CENTER INC

Assessed value

$46,830

$16,240 bldg · $30,590 land

Est. annual tax

$1,677

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

TWO FAMILY

RA80

Year built

1900

1,575 sqft

Owner mailing

311 RAILROAD ST, THOMASTON, CT

Building

Style
CAPE
Year built
1900
Living area
1,575 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 31, 2021

    Bk/Pg OPM-200174

    $300,000

More on Railroad St