Skip to main content

Parcel · Map M0181300

92 TREADWELL AVE

Owner: PLEASANT DAVID E & DIANE M

Assessed value

$149,870

$108,710 bldg · $41,160 land

Est. annual tax

$5,367

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1950

1,612 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1950
Living area
1,612 sqft · 2.0 stories