Skip to main content

Parcel · Map P0207900

449 HIGH ST EXT

Owner: MOROZ KYLE &; CAVALLARO-DAHN SAMANTHA

Assessed value

$127,260

$65,870 bldg · $61,390 land

Est. annual tax

$4,557

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1954

1,092 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1954
Living area
1,092 sqft · 1.0 story
Exterior
BRICK
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Mar 2, 2021

    Bk/Pg OPM-200084

    $165,500
  2. Nov 22, 2005

    Bk/Pg OPM-50020

    $210,000

More on High St Ext