Skip to main content

Parcel · Map C0059200

463 HIGH ST EXT

Owner: COLLINS JEFFREY &; DIONNE ALYSSA M

Assessed value

$196,070

$131,040 bldg · $65,030 land

Est. annual tax

$7,021

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1999

1,456 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1999
Living area
1,456 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · GAS

Recorded sales

  1. Aug 1, 2010

    Bk/Pg OPM-90073

    $250,000

More on High St Ext