Skip to main content

Parcel · Map R0226000

418 HIGH ST EXT

Owner: MANNION CHRISTOPHER H & MARTHA R

Assessed value

$218,960

$109,760 bldg · $109,200 land

Est. annual tax

$7,841

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1920

1,572 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1920
Living area
1,572 sqft · 2.0 stories