Skip to main content

Parcel · Map K0147700

608 NORTH MAIN ST

Owner: ROSS ROBERT E II & ALICE L

Assessed value

$115,220

$71,750 bldg · $43,470 land

Est. annual tax

$4,126

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1950

1,050 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1950
Living area
1,050 sqft · 1.0 story