Skip to main content

Parcel · Map G0101000

52 HUMISTON CIR

Owner: OLSZEWSKI THEODORE T & DENISE M

Assessed value

$132,860

$74,900 bldg · $57,960 land

Est. annual tax

$4,758

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1955

1,240 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1955
Living area
1,240 sqft · 1.0 story