Skip to main content

Parcel · Map S0238300

39 HUMISTON CIR

Owner: BAKER BRYAN

Assessed value

$136,150

$76,650 bldg · $59,500 land

Est. annual tax

$4,876

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1967

1,806 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1967
Living area
1,806 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 31, 2002

    Bk/Pg OPM-10195

    $139,000

More on Humiston Cir