Skip to main content

Parcel · Map C0039600

554 HIGH ST EXT

Owner: CARUSO JOSEPH M & RITA M

Assessed value

$156,030

$98,210 bldg · $57,820 land

Est. annual tax

$5,587

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1974

1,512 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1974
Living area
1,512 sqft · 1.0 story