Skip to main content

Parcel · Map G0112400

78 BLAKEMAN RD

Owner: BARTO SAMUEL L & BARBARA A

Assessed value

$146,230

$90,300 bldg · $55,930 land

Est. annual tax

$5,236

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80

Year built

1984

1,448 sqft

Building

Style
LOG CABIN
Year built
1984
Living area
1,448 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. May 19, 2004

    Bk/Pg OPM-30091

    $215,000

More on Blakeman Rd

78 BLAKEMAN RD — Thomaston Land Records