Skip to main content

Parcel · Map B0023700

159 SMITH RD

Owner: THOMPSON ALEXANDRA M & RYNE G

Assessed value

$136,150

$78,610 bldg · $57,540 land

Est. annual tax

$4,876

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1955

832 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1955
Living area
832 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Aug 13, 2018

    Bk/Pg OPM-170101

    $156,900
  2. Dec 14, 2004

    Bk/Pg OPM-40030

    $105,000

More on Smith Rd