Skip to main content

Parcel · Map B0018000

682 HIGH ST EXT

Owner: BERLING BRENT & FRANCES L

Assessed value

$157,080

$96,740 bldg · $60,340 land

Est. annual tax

$5,625

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1957

1,300 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1957
Living area
1,300 sqft · 1.0 story