Skip to main content

Parcel · Map H0123700

150 ATWOOD RD

Owner: NOETHLICH JAMES A & KATHERINE R

Assessed value

$176,610

$115,080 bldg · $61,530 land

Est. annual tax

$6,324

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1960

1,840 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1960
Living area
1,840 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Sep 9, 2014

    Bk/Pg OPM-130078

    $250,000

More on Atwood Rd