Skip to main content

Parcel · Map H0122500

195 ATWOOD RD

Owner: HOPKINS RUTH P

Assessed value

$200,230

$133,280 bldg · $66,950 land

Est. annual tax

$7,170

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY PA 490

RA80A

Year built

1980

1,944 sqft

Building

Style
DUTCH COLONIAL
Year built
1980
Living area
1,944 sqft · 2.0 stories