Skip to main content

Parcel · Map L0163720

31 HOWARD LN

Owner: HOWELL NANCY E & GERALD F &; RINALDI ANTHONY & DESIREE

Assessed value

$247,310

$182,560 bldg · $64,750 land

Est. annual tax

$8,856

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

2005

2,400 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2005
Living area
2,400 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Aug 26, 2019

    Bk/Pg OPM-180115

    $363,000
  2. Dec 27, 2010

    Bk/Pg OPM-10016

    $326,000
  3. Mar 18, 2005

    Bk/Pg OPM-40097

    $356,900

More on Howard Ln