Skip to main content

Parcel · Map L0155000

311 SMITH RD

Owner: POOLE LYNN

Assessed value

$144,130

$86,450 bldg · $57,680 land

Est. annual tax

$5,161

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1954

1,440 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1954
Living area
1,440 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Apr 3, 2020

    Bk/Pg OPM-190067

    $180,000

More on Smith Rd