Skip to main content

Parcel · Map W0275400

901 HIGH ST EXT

Owner: SMOLINSKI MARK G & LINDA A

Assessed value

$145,740

$81,970 bldg · $63,770 land

Est. annual tax

$5,219

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1946

1,470 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
1946
Living area
1,470 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jan 3, 2005

    Bk/Pg OPM-40049

    $213,000

More on High St Ext