Skip to main content

Parcel · Map B0027400

1003 HILL RD

Owner: CASE LYNN E

Assessed value

$189,830

$132,230 bldg · $57,600 land

Est. annual tax

$6,798

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY PA 490

RA80A

Year built

1991

1,994 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1991
Living area
1,994 sqft · 1.0 story