Assessed value
$159,390
$71,260 bldg · $88,130 land
Est. annual tax
$5,708
35.81 mills · FY2026
Land use
MULTI-USE PRIME COMM USE
GC
Building
- Style
- RESIDENTIAL 1 FAMILY
- Year built
- 1887
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Watertown Rd
32 WATERTOWN RD
$1,157,730 · Built 2016
40 WATERTOWN RD
$236,670 · Built 1966
50 WATERTOWN RD
$275,170 · Built 1960
76 WATERTOWN RD
$1,974,490 · Built 1974
77 WATERTOWN RD
$223,510 · Built 1980
87 WATERTOWN RD
$120,540 · Built 1952
91 WATERTOWN RD
$105,280 · Built 1985
97 WATERTOWN RD
$119,980 · Built 1940