Skip to main content

Parcel · Map C0040200

148 BAYBERRY DR

Owner: BRADY JOHN T & MARIA F

Assessed value

$286,090

$216,300 bldg · $69,790 land

Est. annual tax

$10,245

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1986

3,294 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
1986
Living area
3,294 sqft · 2.0 stories
Exterior
STUCCO
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Apr 18, 2016

    Bk/Pg OPM-150057

    $342,500

More on Bayberry Dr