Skip to main content

Parcel · Map J0133650

378 OLD NORTHFIELD RD

Owner: BRAMMER CLIFFORD C III & ALICIA

Assessed value

$227,360

$176,330 bldg · $51,030 land

Est. annual tax

$8,142

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

2007

2,888 sqft

Building

Style
COLONIAL
Year built
2007
Living area
2,888 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · PROPANE

Recorded sales

  1. Dec 19, 2003

    Bk/Pg OPM-30098

    $120,000
  2. Jun 30, 2003

    Bk/Pg OPM-20120

    $350,000

More on Old Northfield Rd