Skip to main content

Parcel · Map C0037500

234 BAYBERRY DR

Owner: FONSECA KAREN SUSANA DEDE

Assessed value

$175,280

$103,950 bldg · $71,330 land

Est. annual tax

$6,277

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1979

1,917 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1979
Living area
1,917 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
RANCH · GAS

Recorded sales

  1. Dec 21, 2017

    Bk/Pg OPM-170025

    $218,000

More on Bayberry Dr