Skip to main content

Parcel · Map G0109650

74 GRABHERR RD

Owner: YOUNG MARC & MELISSA

Assessed value

$187,670

$129,430 bldg · $58,240 land

Est. annual tax

$6,720

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

2006

1,704 sqft

Building

Style
CAPE
Year built
2006
Living area
1,704 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · GAS

Recorded sales

  1. Nov 22, 2016

    Bk/Pg OPM-160018

    $240,000
  2. Nov 3, 2014

    Bk/Pg OPM-140011

    $235,000

More on Grabherr Rd