Skip to main content

Parcel · Map J0128900

20 GRABHERR RD

Owner: KALAT MICHAEL F

Assessed value

$156,940

$92,120 bldg · $64,820 land

Est. annual tax

$5,620

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1979

1,092 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1979
Living area
1,092 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Sep 5, 2024

    Bk/Pg OPM-230096

    $238,000

More on Grabherr Rd