Skip to main content

Parcel · Map R0227300

27 GRABHERR RD

Owner: LAVERGNE KIMBERLY

Assessed value

$192,640

$131,320 bldg · $61,320 land

Est. annual tax

$6,898

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1999

2,033 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1999
Living area
2,033 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
2-FAM · PROPANE

Recorded sales

No recorded sales on file.

More on Grabherr Rd