Skip to main content

Parcel · Map F0084600

454 EAST MAIN ST

Owner: FAYER JOHN W & DIANE L

Assessed value

$131,180

$88,060 bldg · $43,120 land

Est. annual tax

$4,698

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1890

1,617 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1890
Living area
1,617 sqft · 2.0 stories
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
RANCH · ELECTRIC

Recorded sales

  1. Sep 7, 2023

    Bk/Pg OPM-220115

    $287,000

More on East Main St