Skip to main content

Parcel · Map K0148700

75 WALNUT HILL RD

Owner: GROHOSKI JOSHUA ERIC

Assessed value

$123,270

$72,450 bldg · $50,820 land

Est. annual tax

$4,414

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1922

1,152 sqft

Building

Style
OLD STYLE
Year built
1922
Living area
1,152 sqft · 2.0 stories
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Nov 30, 2007

    Bk/Pg OPM-70026

    $170,000
  2. May 10, 2004

    Bk/Pg OPM-30089

    $200,000

More on Walnut Hill Rd

75 WALNUT HILL RD — Thomaston Land Records