Skip to main content

Parcel · Map J0129300

898 OLD NORTHFIELD RD

Owner: LAFFERTY SHANNON K & MCGRATH MICHAEL P

Assessed value

$176,680

$111,510 bldg · $65,170 land

Est. annual tax

$6,327

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1965

1,420 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1965
Living area
1,420 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 23, 2018

    Bk/Pg OPM-170089

    $222,500

More on Old Northfield Rd