Skip to main content

Parcel · Map L0155200

246 HIGH ST

Owner: LAPLANTE JOHN H & MAUREEN A

Assessed value

$117,390

$73,010 bldg · $44,380 land

Est. annual tax

$4,204

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA15

Year built

1955

1,264 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1955
Living area
1,264 sqft · 1.0 story