Skip to main content

Parcel · Map R0224600

1098 OLD NORTHFIELD RD

Owner: GADZIK BENJAMIN &; REYNOLDS DIONNA

Assessed value

$132,440

$69,370 bldg · $63,070 land

Est. annual tax

$4,743

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1953

1,224 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1953
Living area
1,224 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
SPLIT LEVEL · OIL

Recorded sales

  1. Feb 8, 2021

    Bk/Pg OPM-200074

    $200,000
  2. Oct 16, 2014

    Bk/Pg OPM-140005

    $114,000

More on Old Northfield Rd