Skip to main content

Parcel · Map K0148000

1179 OLD NORTHFIELD RD

Owner: KRIN PATRICIA &; GROSS ROBERT E

Assessed value

$179,760

$113,750 bldg · $66,010 land

Est. annual tax

$6,437

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1979

1,912 sqft

Building

Style
RAISED RANCH
Year built
1979
Living area
1,912 sqft · 1.0 story