Skip to main content

Parcel · Map S0242500

107 HUMISTON CIR

Owner: BARTKUS JOSHUA M

Assessed value

$154,840

$89,250 bldg · $65,590 land

Est. annual tax

$5,545

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1966

1,296 sqft

Building

Style
RANCH
Year built
1966
Living area
1,296 sqft · 1.0 story
Exterior
ALUM/VINYL
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Jul 21, 2014

    Bk/Pg OPM-130063

    $191,000

More on Humiston Cir