Skip to main content

Parcel · Map D0066900

93 HUMISTON CIR

Owner: AREVALO WILLIAM

Assessed value

$158,690

$99,890 bldg · $58,800 land

Est. annual tax

$5,683

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1967

1,552 sqft

Building

Style
SPLIT LEVEL
Year built
1967
Living area
1,552 sqft · 1.0 story
Exterior
FRAME-HI
Heat
CAPE · OIL

Recorded sales

  1. Feb 8, 2021

    Bk/Pg OPM-200076

    $247,097
  2. Jul 6, 2020

    Bk/Pg OPM-190089

    $134,900
  3. Apr 30, 2015

    Bk/Pg OPM-140062

    $197,700

More on Humiston Cir