Skip to main content

Parcel · Map G0102600

227 HUMISTON CIR

Owner: HALLOCK TODD J & MCMAHON MARY C

Assessed value

$149,380

$91,420 bldg · $57,960 land

Est. annual tax

$5,349

35.81 mills · FY2026

Acreage

Land use

SINGLE FAMILY

RA80A

Year built

1961

1,550 sqft

Building

Style
SPLIT LEVEL
Year built
1961
Living area
1,550 sqft · 1.0 story